خرید بک لینک X

ویزا شینگن
ویزای شینگن
تور تایلند
برترین اخبار
سایت خبری امید فارس
روز بلاگ
سایت ساز رایگان
ساخت وبلاگ
وبلاگدهی
سایت خبری قشم
خرید بک لینک X
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفت
تور مشهد
تخفیف شیراز
فروشگاه اینترنتی
دوربین مداربسته
خرید بک لینک ارزان
هزاری
آموزش سیستم های حفاظتی
بک لینک رایگان
جدیدترین کالاهای دیجیتال
فناوری اطلاعات, فناوری روز
امنیت اطلاعات
موبایل سامسونگ, موبایل اپل
تجهیزات شبکه
پایان نامه کشاورزی
پایان نامه رشته کشاورزی
پایان نامه معماری
پایان نامه رشته معماری
پایان نامه هنر
پایان نامه شیمی
پایان نامه کامپیوتر
پایان نامه اقتصاد
پایان نامه تاریخ
پایان نامه صنایع
پایان نامه حقوق
پایان نامه روانشناسی
پایان نامه علوم اجتماعی
پایان نامه جامعه شناسی
الهیات فقه و فلسفه
فایل ارشد پایان نامه
مرکز دانلود تحقیق
پایان نامه ارشد
حقوق جزا خصوصی
پایان نامه مدیریت دولتی بازرگانی
پایان نامه ارشد ورد
سایت ارشد پایان نامه
مشاوره و برنامه ریزی کنکور
پایان نامه برق قدرت الکترونیک
پایان نامه روانشناسی
پایان نامه رایگان
تولید غبارگیر صنعتی
ارشدها
پایان نامه دانلود ارشد
پایان نامه های ارشد
پایان نامه ارشد
پایان نامه حسابداری دولتی مالی
پایان نامه عمران
پایان نامه های ارشد
دانلود پایان نامه
پایان نامه جغرافیا
پایان نامه دات نت
فایل پایان نامه
پایان نامه
پایان نامه ارشد
پایان نامه
دسترسی پایان نامه
دانلود پایان نامه
پایان نامه ها
مقاله
تست ارشد
وبلاگدهی
خرید پایان نامه
دانلود پایان نامه
ساخت وبلاگ
ساختن وبلاگ
تبادل لینک
بک لینک
بک لینک ارزان
X
تبلیغات
بک لینک
نمای سیمانی در ساختمان

راهنمای خرید آپارتمان های تهران

نمای سیمانی در ساختمان

طرح اختلاط لایه های نمای سیمانی :

نمای سیمانی معمولا به صورت دو لایه به نام های لایه پایه و لایه آستر نهایی، روي دیوار اجرا می شود. در برخی از شرایط، لایه پایه نیز در دو لایه به نام های لایه پایه اول و لایه پایه دوم اجرا می گردد. اجزای تشکیل دهنده لایه پایه،سیمان پرتلند، آهک، ماسه و آب می باشد.

سیمان پرتلند تمام مواد تشکیل دهنده مخلوط را به هم متصل می سازد و در انتها به سطحی صلب و قوی تبدیل می شود. آهک به مخلوط خاصیت پلاستیکی و چسبندگی می دهد. خاصیت پلاستیکی باعث می شود که مخلوط بتواند به سادگی پهن شود و خاصیت چسبندگی باعث می گردد که مخلوط پایدار باشد و بر روی سطح افقی در هنگام استفاده شکم ندهد.

توصیه می شود، سیمان پرتلند و آهک برای لایه پایه در یک کیسه توسط کارخانه مخلوط شده و آماده باشد و محتویات کیسه ها در سایت با اضافه نمودن ماسه و آب و با استفاده از یک مخلوط کن، مخلوط شوند. مشابه لایه پایه، لایه نهایی نیز در کیسه هایی به صورت آماده توسط کارخانه ارائه می شود. رنگ، بخش جدایی ناپذیر مخلوط لایه نهایی می باشد. لایه نهایی نیازی به اضافه کردن ماسه ندارد. بنابراین برای آماده مصرف نمودن لایه پایانی فقط باید آب اضافه نمود. ضروری می باشد آستر نهایی بی وقفه اجرا شده و وقفه ها تنها در درزهای کنترلی و درزهای انبساط اتفاق بیفتد. دو نوع مخلوط براي لایه نهایی شامل مخلوط سیمانی پرتلند و مخلوط پلیمری اکریلیک وجود دارد.

استفاده از لایه نهایی پلیمری اکریلیک معمول تر است چراکه انعطاف پذیر تر بوده، ترك خوردگی در سطح نمای سیمانی را کاهش می دهد و رنگ های پایدار و نسبتا ماندگارتری را فراهم می سازد. از سوی دیگر، یک لایه نهایی سیمان پرتلند نسبت به لایه نهایی پلیمري نفوذپذیری بیشتری در مقابل هوا دارد (بخار به راحتی از لایه عبور می کند) به گونه ای که رطوبت محبوس درون یا پشت نمای سیمانی سریع تر از بین می رود.لایه نهایی مهمترین بخش از نمای سیمانی می باشد چراکه بافت و رنگ مورد نظر را به نما می دهد. این لایه می تواند با استفاده از دست یا بصورت پاششی اجرا گردد. لایه پایانی می تواند با استفاده از یک ماله اسفنجی یا دیگر ابزارهای مناسب پرداخت شود. یک وقفه زمانی عموماً 7 تا 10 روز بین لایه پایه دوم و لایه نهایی لازم است تا لایه هاي پایه (لایه های خراشیده و پایه دوم) از لحاظ انقباض به پایداری برسند.

یک وقفه 24 تا 48 ساعته بین لایه های خراشیده و دوم برای اکثر آب و هوا ها مناسب است. اگر یک وقفه طولانی ایجاد شود، لایه خراشیده باید تا زمان اجرای لایه پایه دوم به صورت مرطوب نگهداری شود.


فاصله زمانی بین لایه های خراشیده و پایه دوم بستگی به دمای محیط و شرایط رطوبت دارد. مهم است که لایه خراشیده به مقاومت و صلبیت کافی برای نگه داشتن وزن لایه پایه دوم رسیده باشد. در عین حال، لایه خراشیده نباید تا اندازه ای بگیرد و خشک شود که اتصال آن به لایه بعدی به خطر بیفتد


مخلوط لایه پایه دوم نیز با استفاده از پاشش با روشی مشابه لایه خراشیده اجرا می شود. مصالح پاشیده شده باید با استفاده از یک ماله چوبی یا فلزی بصورت یک صفحه هموار در آید که این کار باعث متراکم تر شدن مصالح نیز می گردد


برای لایه پایه اول، مصالح پاشیده شده بر روی توری ماله کشی می شود تا توری به صورت کامل در لایه مذکور مدفون شود.

شکل زیر نمای خارجی ساختمانی که به منظور اجرای نمای سیمانی داربست بندی شده است را نشان می دهد. نمای سیمانی اجرا شده بر روی دیوارهای LSF لایه ها دارای ضخامت تقریبی 10 میلی متر بوده و به همراه یک لایه نهایی با ضخامت تقریبی 3 میلی متر، ضخامت کلی در حدود 23 میلی متر برای یک نمای سیمانی کامل ایجاد می نمایند


+ نوشته شده در شنبه 18 دی 1395ساعت 20:37 توسط املاک نوین | | تعداد بازدید : 638

انجام پایان نامه مدیریت